Відкрита
виховна година в 6 класі Класний
керівник – Дишлюк А.О. 13.03.14р. Тема: Здорове харчування дітей Мета: Пояснити учням необхідність вибору корисних для
здоров’я продуктів і
шкідливість переїдання;
ознайомити з традиційними національними стравами. Навчити вибирати
корисну для здоров’я їжу. Виховувати естетичні смаки. Демонстраційні
матеріали:
Презентація «Харчування та здоров’я», відеоролики про шкідливі продукти
харчування. Дидактичні
матеріали: Пам’ятка раціонального харчування; картки для
роботи в групах Хід виховної години І.
Організаційний момент. 1. Емоційне налаштування
учнів. - Станьте,
діти, всі рівненько, Посміхніться всі гарненько, Поверніться до гостей, Ще раз скажем « Добрий день». Привітали ви гостей, що в клас завітали, Хочу чути, чого б ви
усім побажали? ·
Всім присутнім ми зичим здоров’я й добра! А тепер до роботи нам братись пора! Прочитайте вислів,
який належить давньогрецькому філософу Сократу "Ми живемо
не для того, щоб їсти, а їмо для того,
щоб жити" Прийом
"Обговоримо разом" - Як ви розумієте цей
вислів? (Від того, що людина
їсть, скільки і коли залежить стан здоров'я) ІІ. Оголошення
теми заняття. Прочитайте вислів,
який належить давньогрецькому філософу Сократу "Ми живемо
не для того, щоб їсти, а їмо для того,
щоб жити" Прийом
"Обговоримо разом" - Як ви розумієте цей
вислів? (Від того, що людина їсть, скільки і коли залежить
стан здоров'я) Тема дуже важлива для кожного з нас. А тому у мене прохання до вас: На уроці - Не
просто слухати, а чути. Не просто
відповідати, а міркувати, Дружно й плідно
працювати. Очікування від уроку А тепер я хочу, щоб ви поміркували і
сказали – які ж ваші очікування від сьогоднішнього уроку? ( Відповіді
діти записують на стікерах і клеять на намальовану каструлю) Народна мудрість застерігає: "Щоб
не трапилось біди, обережним будь завжди!"- це і буде девізом нашого
уроку. Зміст цієї мудрості давайте спробуємо розкрити у процесі роботи на
уроці. Бесіда з учнями. Відповіді на питання Для чого потрібно їсти? Чому не можна обійтися без їжі? Що вона дає для життя? Складіть речення й
дізнайся про те, чим є для організму людини їжа. тепла, росту, і
здоров'я, енергії, людини, Їжа – джерело (Їжа – джерело тепла,
росту, енергії і здоров'я людини) Розповідь учителя про шкідливі продукти харчування для
організму людини. Презентація «Шкідливі продукти харчування» Зустріч з казковим хлопчиком ( Вивішую
малюнок засмученого хлопчика) - Погляньте, діти, до нас завітав
хлопчик. - А чому він засмучений? Читання вірша - Ось послухайте вірш про цього хлопчика і
скажіть, які почуття викликав у вас образ цього хлопчика? Думав Вася,
Юрин брат, Щоб здоровим
стати, Треба їсти - все підряд І побільше
спати. Так Василько і
робив, Враз, як
прокидався, Щось жував він,
їв і їв. Просто –
запихався. Став гладкий –
не підбіжить! Та і йти не може… Як такому в
світі жить, Хто тут
допоможе? ·
Так чому ж хлопчик засмучений? ( Відповіді дітей) ·
Перед нами, діти, постала ще одна проблема – допомогти Васі. ·
Щоб ви йому порадили?( Поради
дітей) - Вася все зрозумів і мені так
доповів: Перш за все спасибі вам, моїм любим школярам. Тепер буду я вже знати, що про здоров’я треба дбати. Фізкультурою буду займатись, На повітрі більше гратись. Корисну їжу буду споживать, Про овочі та фрукти буду
пам’ятать. Буду їсти разом з вами яблука
смачненькі, І солодкі, і кисленькі, Щоб були всі здоровенькі. - А для вас, діти, Вася поклав на парту«
Правила повноцінного харчування» Читання правил повноцінного харчування ПРАВИЛА
ПОВНОЦІННОГО ХАРЧУВАННЯ ·
Правильно вибирай їжу на сніданок, обід, підвечірок, вечерю. ·
Їж через 4 години в один і той самий час. ·
Ніколи не запивай гарячу їжу холодним соком, молоком чи
водою. ·
Відкушуй маленькі шматочки. ·
Добре пережовуй їжу. ·
Вечеряй за півтори – дві години до сну. Робота в групах.( Об’єднатись за кольором
червоних, жовтих та зелених аркушів, на яких написані правила
повноцінного харчування) Скласти меню на сніданок та обід,
вечерю. Фізхвилинка для очей Сплять маленькі «совенята» Раз – розкрили оченята. Подивилися навколо Потім вгору і додолу. Оченята - блим, блим, блим. Відпочити треба їм. Вправо, вліво оченята Повертали совенята Совенята будуть спати А ми – далі працювати Робота з індивідуальними картками. (У запропонованих картках з
різними літерами необхідно
відшукати слова – назви корисних харчових продуктів).
П Ш О В О Ч І
М Е Д Ф Х С О
Ф Р У К Т И К
М О Л О К О Л
Д П Ж Р И
Б А А Б М’ Я С О Ц (Овочі, мед, фрукти, молоко, риба,
м’ясо). Гра « Так чи Ні» Зіграти хочеться мені У гру із вами «Так чи Ні». Коли питання задаю, Готуй же відповідь свою! Відгадай коли мастак – «Ні чи Так» ·
Картоплю, моркву та буряк – треба їсти? Ні чи так? (Так) ·
Другокласник Микола купує мівіну. Дає її Лізі, Максиму, мені.
Що ж брати її чи сказати всім ні? (Ні) ·
На рибалку ми ходили, багато риби наловили: коропці, окунці і
один судак. Будем їсти? Ні чи Так? (Так) ·
Корівка каже: « Му. Молока кому?» Я мерщій біжу і корівці Так
чи Ні кажу? (Так) ·
Подивіться на Миколу. Він купує пепсі колу. Напої ці і не
міцні, але ми дружно кажем - Так чи Ні? (Ні) ·
На городі біля тину гризе заєць капустину. Капусту їсти й я
мастак, а тому кажу я - Ні чи Так? (Так) Підведення підсумків
заняття. - Діти, справдились ваші очікування? - Яку їжу ви будете вживати? - А
зараз я пропоную відмітити «+» на клейких
листочках ваші погані звички, звичайно, хто їх має: ·
Їм на уроках ·
Розмовляю під час їжі ·
Запиваю гарячу їжу холодною водою ·
Їм поспішаючи ·
Вечеряю перед самим сном - Хто хоче позбутися поганих звичок
прошу вкинути їх до мішечка, нехай техпрацівниці
викинуть їх разом з сміттям. - Діти, ми про їжу говорили,
А чи все ви зрозуміли? Дружно всі тепер вставайте Та ідіть відпочивайте.
|