Неділя, 28.04.2024, 19:28
Вітаю Вас Гість | RSS

                       Сайт Дзензелівської школи     Електронна адреса: Dzen_sh@ukr.net    



 

                                                                

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

День перший

День перший:

 

  • Відкриття тижня соціально – психологічної служби. Оголошення плану роботи.
  • Конкурс малюнків за темою: «Конвенція ООН з прав дітей» Для учнів 1 – 4 класів.
  • Акція «Аптечка для душі»
  • Правознавчий калейдоскоп «Свої права ти добре знай, їх шануй і поважай» для учнів 1 – 4 класів
  • Виставка плакатів для учнів 5 – 11 класів на тему: «Мої права»
  • Брей – ринг на тему: «Діти та їх права» для учнів 9 – 11 класів спільно з вчителем правознавства Бондар С. С.
  • Анкета «Я і право» для учнів 5 – 8 класів

 

Відкриття тижня соціально – психологічної служби. Оголошення плану роботи.

 

Брей – ринг на тему: «Діти та їх права»для учнів

7 – 11 класів

спільно з учителем правознавства Бондар С. С.

 

Конкурс малюнків за темою: «Конвенція ООН з прав дітей»

для учнів 1 – 4 класів

Виставка плакатів для учнів 5 – 11 класів на тему «Мої права»

 

Правознавчий калейдоскоп «Свої права ти добре знай, їх шануй і поважай»

для учнів 1- 4 класів

Мета: розширити знання дітей про їхні особисті права, підвести дітей до розуміння того, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов’язки.

Хід заняття:

І. Вступна частина

Привітання, оголошення теми і  визначення мети заняття.

Знайомство.Вправа « Я … , я люблю…» (всі по черзі називають своє ім’я та улюблене заняття.)

Ну ось ця вправа і є початком нашої роботи, адже ми вже почали дотримуватися цивільних прав (право на ім’я  й національність, ст..7), політичних прав (право на свободу думки, ст..12) і культурних прав (право на відпочинок і вільний час, ст.. 31).

Для того, щоб наша робота була ефективною, пропоную затвердити певні правила роботи:

(правила записуються на дошці)

Дисципліна  (підтримувати тишу в класі, говорити з дозволу)

Толерантність – (поважати думку іншого, уважно слухати, не перебивати)

Активність – (брати участь у всіх подіях, вправах, ситуаціях)

Чесність і щирість ( надавати правдиву інформацію)

Піднята рука – відповідати, піднявши руку

Ви хотіли б ще добавити якесь правило?

ІІ. Основна частина

Мозковий штурм « Що таке права людини (дитини)?»

Права людини — забезпечені законом можливості мати, користуватися й розпоряджатися соціальними благами й цінностями, користуватися основними свободами у встановлених законом межах.

Інформаційна хвилинка

20 листопада 1989 року була прийнята Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами, в якій записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. У конвенції є 54 статті, вони налічують 40 прав дитини.

Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства З більшістю статей документу ви вже давно знайомі.

Давайте спробуємо пригадати їх:

Всі діти мають право на…

 

-життя

-любов і турботу

-виховання у сім'ї

-повноцінне харчування

-відпочинок і дозвілля

-освіту

-медичну допомогу

-вільне спілкування

-інформацію

-усі діти рівні у своїх правах

-особлива турботадітям-інвалідам

-особлива турбота дітям без сімей….

 

Молодці, бачу ви добре знаєте свої права, то ж тепер давайте перевіримо на скільки гарно ви їх запам’ятали.

Вправа «Ми знаємо свої права»

Учні діляться на команди (за кольорами фігур). Кожна команда одержує перелік прав дитини, записаних у Конвенції, та перелік прав, яких у ній немає. Завдання полягає у визначенні справжніх прав наданих дитині державою.  Вибравши справжні права з літер на зворотній стороні потрібно скласти речення ( і я знаю Конвенцію ООН).

По закінченню представник команди, яка справилася першою, зачитує речення, а всі інші перевіряють правильність виконання.

« Я маю право!» - скрізь лунає.

Права ж бо знає дітвора!

Та все частіше забуває –

« Обов’язки виконувать пора!

Куди не глянь – одні розумні…

Усе, що хочеш говори.

А де ж поділися слова літературні?

По коридорах чуються лайки.

 І де ж повага до усіх довкола,

Чому ніхто не хоче зрозуміть?

Права для всіх одні єдині,

Не має права: інших не любить!

Мозковий штурм «Як я розумію поняття «обов’язок».

Обов'язок — це сукупність моральних зобов'язань людини перед суспільством.

      З’ясувавши , що ж це за поняття,  хочеться сказати, що саме виконання своїх обов’язків є першочерговим завданням кожної людини і лише їх виконання може бути гарантом ставлення одне до одного, дотримання прав особистості.

Вправа «Знаю права – виконую обов’язки»

 Учасники діляться на  команди. Кожна команда отримує роздруковані правила і обов’язки. Завдання полягає в тому, щоб встановити відповідність. Після завершення роботи кожна команда презентує свою роботу.

ІІІ. Заключна частина

Любі друзі, від народження ви маєте певні права, які гарантовані і захищаються державою.

Їх ви маєте знати й реалізовувати щодня.

Але Пам’ятайте: ваші права не повинні порушувати права інших. З часом у вас збільшиться обов'язків і відповідальності. Існують закони, які визначають ваші обов'язки і ви мусите їх знати.

Незнання закону не звільняє від відповідальності за свої вчинки, дії або бездіяльність.

Але якщо трапилося так, що ваші права порушують і ви не можете самі вирішити ситуацію, що склалася, тоді ви можете звернутися за допомогою за такими телефонами:

Національна «Гаряча лінія»

з питань запобігання насильству у сім’ї та захисту прав дітей

0-800-500-33-50

Всеукраїнська безкоштовна дитяча лінія«Телефон довіри»

0-800-500-21-80

Вправа «Телеграма»

І як підсумок нашого заняття попрошу Вас написати телеграму з 10-12 слів, у якій будуть відповіді на такі запитання:

- Що ви думаєте про заняття?

- Що було важливим?

- Чому навчилися?

- Що сподобалося?

- Що не вдалося з’ясувати?

На завершення нашої зустрічі хочу вам побажати, щоб у вашому житті завжди все складалося як найкраще, ростіть здоровими і щасливими!

 

ПРАВА

ОБОВ’ЯЗКИ

 

Усі діти мають право на любов і турботу

Поважати і любити своє оточення. Ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставились до нас

 

Всі діти рівні у своїх правах

Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини. Поводитись так, щоб не порушувати прав іншої людини

 

Особлива турбота дітям-інвалідам

Бути толерантним до таких людей. Поважати і допомагати їм.

Усі діти мають право на повноцінне харчування

Дотримуватись режиму харчування. Вживати продукти до кінця терміну придатності. Поважати працю кухарів

Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля

Дотримуватись правил моральної етики. Організовувати дозвілля так, щоб воно приносило користь і не заважало іншим.

 

Всі діти мають право на життя

Дотримуватись норм і правил поведінки, прийнятих у суспільстві. Не створювати ситуацій, що можуть спричинити нещасні випадки

 

Усі діти мають право на освіту

Сумлінно навчатись, активно працювати на уроках, готуватись самотужки, старанно виконувати домашні завдання.

Особлива турбота дітям, які перебувають у конфлікті із законом

Дотримуватись певних норм, прийнятих у суспільстві. Намагатись не створювати ситуації, які призводять до порушення закону.

Діти мають право вільно висловлювати свої погляди

Поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати свої думки. Не нав’язувати своїх поглядів іншим, якщо вони з ними не згодні.

 

Діти мають право на медичну допомогу

Цінувати і дбати про своє здоров’я. Виконувати приписи лікарів у разі потреби.

Всі діти мають право на вільне спілкування

Поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету.

 

Особлива турбота дітям без сімей

З повагою ставитись до людей, які піклуються про нас.

Жодну дитину не можна примусово залучати до праці

Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров’ю. Виконувати всі види самообслуговування.

 

Всі діти мають право на інформацію

Самостійно знаходити інформацію в різних джерелах.

Жодну дитину не можна ображати або принижувати

Не ображати і не принижувати оточуючих

 

 

 

 

 

ПРАВА

ОБОВ’ЯЗКИ

 

Усі діти мають право на любов і турботу

 

 

Всі діти рівні у своїх правах

 

 

Особлива турбота дітям-інвалідам

 

Усі діти мають право на повноцінне харчування

 

Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля

.

 

Всі діти мають право на життя

 

 

Усі діти мають право на освіту

 

Особлива турбота дітям, які перебувають у конфлікті із законом

 

Діти мають право вільно висловлювати свої погляди

 

 

Діти мають право на медичну допомогу

 

Всі діти мають право на вільне спілкування

 

 

Особлива турбота дітям без сімей

 

Жодну дитину не можна примусово залучати до праці

 

 

Всі діти мають право на інформацію

 

Жодну дитину не можна ображати або принижувати

 

 

 

 

Аптечка для душі

Життя без проблем не буває! Як би ми не хотіли, але кожен із нас повинен пережити певні події, переживання та проблеми. Дехто із вас можливо не має надійних друзів з якими би ви могли довіритися, порадників, які б допомогли б вам у розв’язанні проблем. Можливо ви просто соромитесь говорити про те, що вас турбує, або ж не можете виступити проти того хто вас ображає. Але у вас є можливість написати про свої проблеми, переживання, образи або просто побажання щодо роботи соціально – психологічної служби в школі у «Скриньку довіри». Ми обіцяємо вам, що вся інформація буде конфіденційною, про яку знатимуть лиш соціальний педагог та практичний психолог, а відповіді та поради ви зможете прочитати в шкільній газеті або спеціально виготовленому стенді.

Не мовчіть та не залишайтесь зі своїми проблемами сам на сам.

Пам’ятайте ми завжди вас підтримаємо!

 

АНКЕТА «ПРАВО І Я»

 

Уважно вивчіть запитання анкети. Виберіть варіант (варіанти) відповіді. За наявності порожнього рядка напишіть свою версію відповіді. Дані про себе в анкеті вказувати не треба.

1. Чи вважаєте ви, що право – це необхідний соціальний інститут для нормальної життєдіяльності суспільства?

а) так, без сумніву

б) можливо, це так

в) ні

2. У чому, на ваш погляд, головна функція права?

а) карати тих, хто порушує закони

б)регулювати взаємини між людьми для їх ефективної взаємодії в досягненні особистих і суспільних цілей

в) захищати інтереси держави

г) заохочувати тих, хто дотримується законів

3. Чи проявляєте ви інтерес до правових знань?

а) так, і серйозний

б) так, але незначний

в) ні

4. Звідки ви одержуєте ці знання?

а) батьки

б) учителі

в) однолітки

г) радіо, телебачення

д) Інтернет

е) періодика, спеціальна література

5. Чи вважаєте ви, що школа дає вам необхідні правові знання?

а) так

б) не зовсім

в) ні

6. Чи знаєте ви свої права та обов’язки? (так, ні)

а) як школяра

б) як члена родини

в) як громадянина

7. Чи можна стверджувати, що в нашій державі перед законом усі рівні?

а) так

б) ні

в) важко відповісти

8. Чи відносите ви себе до категорії право слухняних людей?

а) так, цілком

б) напевно, так
в) ні

9. Чи вважаєте ви, що для досягнення поставлених цілей припустимі навіть протизаконні дії?

а) ні за жодних умов

б) так, але у винятковому випадку

в) так, не бачу в цьому проблеми

10. На ваш погляд, що сьогодні штовхає молодь на правопорушення?

а) погані матеріальні умови

б) духовна криза

в) немає взаєморозуміння з людьми

г) інформація, що пропагує насильство й жорстокість (ЗМІ, кіно, ТБ)

д) психічний стан

11. Якщо хто-небудь із ваших товаришів задумає що-небудь протиправне, як ви вчините?

а) спробую переконати його не робити цього

б) сповіщу про це батьків

в) повідомлю вчителів

г) звернуся в правоохоронні органи

д) не буду перешкоджати, це його особиста справа

12. Якщо у вас виникнуть серйозні проблеми із законом, ви звернетеся по допомогу до:

а) батьків

б) учителів

в) правоохоронних органів

г) друзів

д) важко відповісти

 

Результати  анкетування  «ПРАВО І Я»

Анкетування проведено під час тижня соціально-психологічної служби в 5-8 класах. Кількість учнів у класах – 55, опитано - 49

 

  1. Чи вважаєте ви, що право – це необхідний соціальний інститут для нормальної    

            життєдіяльності суспільства?

а) так, без сумніву – 67%

б) можливо, це так -19%

в) ні – 14%
 

2. У чому, на ваш погляд, головна функція права?

а) карати тих, хто порушує закони – 44%

б)регулювати взаємини між людьми для їх ефективної взаємодії в досягненні особистих і суспільних цілей - 32%

в) захищати інтереси держави – 13%

г) заохочувати тих, хто дотримується законів – 11%
 

  1. Чи проявляєте ви інтерес до правових знань?

а) так, і серйозний – 35%

б) так, але незначний – 65%

в) ні ---
 

4.      Звідки ви одержуєте ці знання?
 

а) батьки – 23%

б) учителі – 48%

в) однолітки – 5%

г) радіо, телебачення – 17%

д) Інтернет – 33%

е) періодика, спеціальна література – 8%
 

5.      Чи вважаєте ви, що школа дає вам необхідні правові знання?

а) так- 91%

б) не зовсім -9%

в) ні----
 

6.      Чи знаєте ви свої права та обов’язки? (так, ні)

а) як школяра    так – 56%    ні – 44%

б) як члена родини   так  – 52%    ні – 48%

в) як громадянина   так – 71%   ні - 29
 

7.      Чи можна стверджувати, що в нашій державі перед законом усі рівні?

а) так  - 56%

б) ні  - 15%

в) важко відповісти   - 19%
 

8.      Чи відносите ви себе до категорії право - слухняних людей?

а) так, цілком – 60%

б) напевно, так – 36%
в) ні – 4%
 

9.      Чи вважаєте ви, що для досягнення поставлених цілей припустимі навіть протизаконні дії?

а) ні за жодних умов – 75%

б) так, але у винятковому випадку - 22%

в) так, не бачу в цьому проблеми – 3%
 

10.  На ваш погляд, що сьогодні штовхає молодь на правопорушення?

а) погані матеріальні умови – 13%

б) духовна криза – 8%

в) немає взаєморозуміння з людьми – 40%

г) інформація, що пропагує насильство й жорстокість (ЗМІ, кіно, ТБ) – 37%

д) психічний стан – 2%
 

11.  Якщо хто-небудь із ваших товаришів задумає що - небудь протиправне, як ви вчините?

а) спробую переконати його не робити цього – 68%

б) сповіщу про це батьків – 3%

в) повідомлю вчителів – 4%

г) звернуся в правоохоронні органи – 0%

д) не буду перешкоджати, це його особиста справа – 25%
 

12.  Якщо у вас виникнуть серйозні проблеми із законом, ви звернетеся по допомогу до:

а) батьків – 50%

б) учителів – 2%

в) правоохоронних органів – 0%

г) друзів – 36%

д) важко відповісти – 12%

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Copyright vvm © 2024
Конструктор сайтів - uCoz