Понеділок, 02.12.2024, 01:24
Вітаю Вас Гість | RSS

                       Сайт Дзензелівської школи     Електронна адреса: Dzen_sh@ukr.net    



 

                                                                

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Урок - казка з математики у 1 класі

Презентація

                      Урок - казка з математики у 1 класі

Тема. Число і цифра 7. Порівняння чисел в межах 7. Написання цифри 7. Складання та розв'язування прикладів.  (Слайд 1)

Мета.

Формувати в учнів ключові компетентності:

• вміння вчитися: навчати школярів організовувати свою навчальну діяльність;

• загальнокультурну: використовувати набуті знання, вчити зв’язно висловлюватись;

• інформаційно-комунікативну: навчати учнів аналізувати й відстоювати потрібну інформацію;

• здоров’язбережувальну: дбайливо ставитись до свого здоров’я;

• соціальну:  використовувати різні ролі й функції в колективі, виявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими.

Формувати в учнів предметні компетентності:

• навчальну: ознайомити учнів з числом і цифрою7, утворенням числа; учити учнів писати цифру 7; закріпити вміння порівнювати числа.

• розвивальну: розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, математичне мовлення;

• виховну: сприяти вихованню в учнів інформаційної культури, виховувати культуру оформлення письмових робіт, інтерес до навчання, прагнення допомогти іншим.

Очікувані результати:

- розрізняти та писати цифру 7;

- зіставляти число та цифру 7;

- лічити та порiвнювати кількість предметів.

- розрізняти геометричні фігури.

Обладнання: мультимедійна дошка, предметні малюнки, малюнки казкових героїв, мікрофон, прислів’я, роздатковий матеріал, зразок рукописної та друкованої цифри 7, ілюстративний матеріал .

Тип уроку: урок вивчення та первинного закріплення нових знань.

Структура уроку:

І. Організаційний момент - 1 хв.

ІІ. Мотивація                      - 2 хв.

ІІІ. Хід уроку                     - 29 хв.

ІV. Підсумок уроку           - 3 хв.

 

                                    Хід уроку  

І. Привітання гостей. Рефлексія настрою.

Продзвенів шкільний дзвінок.

Починається урок.

Дорогі діти, до нас завітали гості. Вони прийшли подивитись на наш чудовий 1 клас. Послухати, як ви всі  влучно відповідаєте та плідно працюєте.

А ми, як господарі, маємо зустріти їх гостинно. Тому давайте привітаємось з гостями та подаруємо їм щирі наші посмішки.

Учні : Ми вам раді, люди добрі,

           І вітаєм щиро вас.

           І запрошуєм  ласкаво

           На урок у 1 клас.

 ІІ. Мотивація навальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

       Вправа «Криголам».  (Слайд 2)

Учитель : -  Ви вже справжні школярі і тому добре знаєте, якими потрібно бути на уроці, щоб усе зрозуміти і успішно впоратися із завданнями. Розкажіть про це.

У – уважними;

Р – розумними;

О – охайними;

К – кмітливими.

- Попрацюємо наполегливо, швидко, старанно. Щоб жодна хвилина не втратилась марно.

- Сьогодні ми вирушаємо в подорож по країні Математики.  А щоб вам було цікавіше працювати,  урок наш буде  не звичайний, а казковий. А хто буде головним героєм нашої казки ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку: 

Мене гноми розбудили
І прийти до вас просили.
Кажуть, тут найкращі в світі,
Найщиріші, милі діти.
- Зла Мачуха розсердилася на міцну дружбу гномів з Білосніжкою і сховала її в замку.  (Слайд 3)

 Ми обов'язково повинні допомогти гномам виконати всі завдання Мачухи і звільнити Білосніжку.

 - Вирушаємо в дорогу.

ІІІ. Розумова розминка.  (Слайд 4)

1.Усна лічба. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».

а) Назви  число:

- наступне за: 1,  5, 3;

- передує числу: 10, 7, 3;

- назвіть « сусідів» числа: 2, 5, 9;

- числа, більші від 2;

- числа,  менші від 7.

б) Упіймай м’яч: (вправи для опорно-рухового апарату)

Вчитель називає приклад, кидає м’яч учню, той рахує,  дає відповідь і повертає м’яч.

5+1     3+2     2+2    4+1   1+6   1+1   3+3

 в) Лічба чисел (порядкова і обернена лічба).

Діти передають м’яч з рук в руки, називаючи числа.

2. Інтерактивна вправа «Мікрофон».  (Слайд 5)

 Чи вірні твердження:

 - тиждень має 6 днів;

 - число 6 більше від 5;

 - дерево вище, а кущ нижчий;

 - у трикутника 4 сторони і 4 кути;

 -  син молодший за маму.

IV. Опрацювання теми уроку.

1. Вірш.  (Слайд 6)

Є 7 веселих ноток,

У тижні днів теж 7.

Сім кольорів веселки –

Відомо нам усім.

— Чим цікавий вірш?

2. Робота за предметними малюнками.  (Слайд 7)

—  Скільки метеликів? (7) Скільки квіточок? (7)  

— Що спільного для всіх цих предметів? (Кількість. Їх 7.)

— Яке число ми будемо сьогодні вивчати?

3.Асоціативний кущ. Розповідь вчителя. Історична справка. (Слайд 8)

Число 7 здавна вважається магічним числом. Ми часто чуємо прислів’я: «Сім раз відмір – один відріж», «Семеро одного не чекають», «На сьомому небі від щастя», «Працювати до сьомого поту».

- Які ви знаєте казки, де зустрічається цифра 7?

- «Вовк і семеро козенят», «Білосніжка і 7 гномів», «Сьома дочка»

- Де ще зустрічається цифра 7?

- 7 кольорів веселки, 7 нот на нотному стані,7 днів тижня.

4. Утворення числа 7. (Слайд 9)

Як утворюється число 7 ви зараз дізнаєтесь.(Віршовані задачі)

А) На яворі високім
Телесик сидить.
Зграя гусей диких
До нього летить.
Шість попереду

Та позаду одне.

Скільки в зграї їх,

Скоріше скажіть?

( 6+1 = 7)

В) Ой, у Лиски, Лиски
Гарний двір.

Та шість доньок

На вибір.

Ще й один синок.

Скільки всіх діток?

(6 + 1=7)

V. Руханка “Напиши приклад” (вправа для зорового та слухового аналізаторів)

VI . Розвиток математичних знань.

 Робота з підручником (ст. 29)  (Слайд 10)

Завдання 1.

— Скільки намистинок ліворуч? Скільки праворуч?

— Як отримали число 7 із числа 6?

Завдання 2.

Порівняння чисел у межах 7. Скласти числові нерівності.

7>  4     3 < 7     4 < 7     7 > 3

2. Гра  «День-ніч »  

 - Я буду порівнювати числа, а ви ляжете на парту ниць, очі закриті.

        Коди я правильно порівняю числа, ви піднімете голівки і подаруєте мені усмішку. Коли ж ні – то продовжуєте лежати.

2 <  4           7 = 7           1 < 7

7 < 6           5 > 3           7 > 8

Завдання 4. Робота з числовим рядом.

— Прочитайте числа від 1 до 7; від 7 до 1

Яке число передує числу 4? Яке наступне за числом 5? Назвіть «сусідів» числа 6.

2.Гімнастика для очей. (Валеологіча хвилинка)

Втомилися наші оченята, їм теж потрібно відпочити.

а) «Тік-Так» (Показати, як працює годинник)

б) Кругові оберти за годинниковою стрілкою і проти.

в) Рухи очима зверху – вниз.

г) «День-Ніч» (Сильно заплющити очі, відкрити).

3. Фізкультхвилинка. (Слайд 11)

Щоб ніколи не хворіти,

Треба вправи нам робити.

Із-за парт швиденько встали,

Спинки гарно розрівняли,

На носочки піднялись

І до сонця потяглись.

Руки разом опустили

І швидесенько присіли.

Потім встали, руки в боки,

Всі красиво робим кроки.

Назад – вперед прогнулись добре.

Не будем мати ми хвороби.

4. Каліграфічна хвилинка.  (Слайд 12)

Урок продовжіть без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Сядемо рівненько,

Цифру виведем гарненько.

      ( Слайд 13)

— На що схожа цифра 7?

В неї є одна нога,

А сама – як кочерга.

Цифра ця відома всім,

А зоветься вона…(сім)

Від одинички вона відрізняється,

Тим, що хвостик від двійки

Угорі звивається.

Вправо від серединки спішу,

Двійчин хвостик я вправо пишу.

І рівнесенько без згину

Цифра сім тримає спину.

Спускається на нижню лінійку

І стає на серединку.

Звивається хвостик, а спинка рівненька,

Цифра «сім» – така гарненька!  (Слайд14)

— Цифра сім складається із трьох елементів: хвилястої горизонтальної лінії, довгої прямої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії. Починаємо писати хвилясту лінію трохи нижче середини верхньої сторони клітинки, доводимо її до верхнього правого кута клітинки, звідти, не відриваючи руки, проводимо основну похилу «паличку» до середини нижньої сторони клітинки. Маленька горизонтальна паличка має перекреслювати довгу паличку  посередині.

— А зараз напишемо цифру в повітрі (пам’ятаємо про дзеркальне відображення).

«Зошит відкривай, хвилинку каліграфії починай».

Письмо цифри 7 в повітрі за рухомим зразком на слайді.

5.Написання цифри 7 у зошиті.

Пишемо 1 рядок цифри… (звернути увагу на написання, демонструю)

6.Пальчикова гімнастика “Піаніно”.(Слайд15)

 Разом ніжки, рівно спину -

 Граємо на піаніно .

 Ми вчимося грати гаму .

 Ніжки рівно, спинку прямо .

 Лічилка для пальчиків.

Давай-но пальці рахувать:

Один, два, три, чотири, п’ять.

Один, два, три, чотири, п’ять –

Десять пальців, дві руки –

Це твої помічники.

VIII. Закріплення вивченого матеріалу.

Учитель:

Щоб знання не розгубити —

Треба нам їх закріпити.

1. Складання прикладів на додавання за предметними малюнками у підручнику(ст.29)

Завдання 3.

— Скільки фарб у верхньому рядку? у нижньому? Скільки всього?

3 + 4 = 7

Аналогічно учні складають приклад про пензлики і розв’язують його.

2. Завдання з логічним навантаженням.

Завдання 5.

— Скільки фігур на малюнку? Скільки трикутників? Скільки многокутників?

2. Робота в парах.  Конструювання  (робота з геометричним матеріалом) (Слайд16)

«В парі працюємо

  Дружбу цінуємо»

— Зробити з паличок:

1.Три у мене сторони,

Міцно зв’язані вони,

А між ними три кути.

Хто я? Чи вгадаєш ти? (Трикутник)

2.Чотири маю сторони,

Усі однакові вони.

Всі четверо кутів – прямі,

Ім’я моє назвіть самі. (Чотирикутник)

- У вас на партах є фігури, скажіть, скільки сторін разом у двох фігур? Скільки кутів разом? (7.)

ІX. Підсумок уроку.  Рефлексія. (Слайд17)

- Ось ми і дісталися до нашої Білосніжки. Вона вам дуже вдячна, що ви звільнили її з полону і обіцяє ще до нас прийти у гості.

Учитель.

Білосніжку відшукали?
Дуже добре працювали?
Яку цифру ми писали?
І число яке вивчали?

Як отримати нам сім?
Вам сподобалось усім?

Щиро дякую вам всім! (Слайд 18)

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Copyright vvm © 2024
Конструктор сайтів - uCoz